Poznajcie nowych poszukiwaczy skarbów!

Zbierzcie wszystkie figurki i zaproście dzieci do wspólnej zabawy!

separator

Świat wyobraźni stoi przed Wami otworem. Pamiętajcie, że nic tak nie łączy jak wspólna zabawa!

NowaMilka Figurki
Przewiń w dół

Baw się razem z dzieckiem

i pomóż mu rozwijać wyobraźnię

Separator banner

Słodko jest spędzać czas razem, zwłaszcza gdy masz coś słodkiego w zanadrzu. A kiedy do tego w grę wchodzi zabawa, wspólny czas może stać się niepowtarzalną okazją do budowania więzi z dzieckiem.

Przewiń w dół
Freddo

Freddo

Freddo to wolny duch i kochająca przygody żaba, która już nie może się doczekać, żeby poprowadzić swoją drużynę ku kolejnej przygodzie. Ubrana w jasnożółty kosmiczny skafander z wielkim silnikiem rakietowym na plecach, jest zawsze gotowa polecieć w kosmos. Na szczęście ma specjalne gogle, które ją ochronią.

Skye

Skye

Mądra sowa Skye jest naukowcem w tej drużynie. Uwielbia robić różne eksperymenty i coraz więcej dowiadywać się o Układzie Słonecznym. Dlatego też ma specjalne naklejki z probówką i teleskopem. Wygląda na to, że ostatni eksperyment nie był zbyt udany, bo jej kosmiczne gogle wypełniły się jasnozielonymi bąbelkami.

Jet

Jet

Jet to świnka, która uwielbia się dobrze bawić. Ma specjalny wielokolorowy kask, bo zawsze jest gotowa na przyjęcia – nawet na Księżycu! Dzięki plecakowi z gadżetami i naklejkom, które ostrzegają przed promieniowaniem, Jet jest przygotowana na każde niebezpieczeństwo, które może spotkać naszą drużynę.

Moo

Moo

Moo jest troskliwą i delikatną krówką, która dzięki swojemu magicznemu plecakowi zawsze jest na wszystko przygotowana. Czasami opuszcza pokład statku kosmicznego, żeby poszukać skarbu. Wtedy reszta drużyny może ją odnaleźć dzięki specjalnemu złotemu dzwoneczkowi, który ma na swojej szyi.

Błyszcząca Moo

Błyszcząca


Moo

Uwielbiająca przytulanie Moo ma również swoją wyjątkową siostrę – błyszącą Moo. Wygląda na to, że ostatnio wpadła ona w gwiezdny pył!

Oz

Oz

Oz to miś pełen energii, który uwielbia latać w kosmosie ze swoim odrzutowym plecakiem. Już podczas pierwszej misji kosmicznej poleciał tak szybko, że wpadł na przelatującą kometę, przez co jego kask ma małe pęknięcie. Możesz mu pomóc zakleić te pęknięcia specjalną naklejką. Dzięki temu znów będzie mógł latać między gwiazdami. Razem z Ozem znajdziesz również gwiezdne naklejki.

Raz

Raz

Jak większość małpek, Raz jest urwisem, który jest zawsze skory do zabawy i robienia innym psikusów. W kosmosie uwielbia się bawić kosmiczną mazią i robić śmieszne miny.

Padi

Padi

Pingwin Padi zawsze marzył o tym, żeby latać... A teraz, dzięki specjalnym zaawansowanym technologicznie skrzydłom, może wreszcie tego spróbować! Dodatkowo może zbierać gwiezdne naklejki w trakcie swoich licznych kosmicznych podróży.

Jo

Jo

Jako mądry i niezwykle obronny kot, Jo ostrzy sobie pazurki, żeby chronić swoją drużynę przed wszelkimi niebezpieczeństwami, jakie czyhają w kosmosie. Wystarczy, że nakleisz mu paski wyścigowe i już będzie gotowy, żeby latać z prędkością światła.

Robot

Robot

Robot był wyłączony przez wiele lat. Postaw go przy źródle światła i zobacz, jak budzi się do życia! Jego oczy i buzia zaświecą, pokazując, że jest gotowy na poszukiwania skarbu!

Freddo

Freddo

Skye

Skye

Jet

Jet

Moo

Moo

Błyszcząca Moo

Błyszcząca Moo

Oz

Oz

Raz

Raz

Padi

Padi

Jo

Jo

Robot

Robot

Więcej zabawek – więcej zabawy!

Zobacz, co jeszcze możesz znaleźć w skrzyni skarbów.

Model do złożenia

Model do


złożenia

Rozłóż papierowe konstrukcje i pomóż drużynie złożyć rakietę i gwiazdę!

Orbita – Spinner

Orbita –


Spinner

zakręć spinnerem i zobacz, jak drużyna lata swoją rakietą wokół niebezpiecznej czarnej dziury.

Karty planet

Karty planet

Zbierz wszystkie cztery komplety kart i dowiedz się więcej o planetach, które znajdują się w naszym Układzie Słonecznym.

Karty i naklejki świecące w ciemności

Karty i


naklejki


świecące


w ciemności

Zbierz specjalne kosmiczne karty, które świecą w ciemności!

UFO

UFO

Moo zebrała mnóstwo skarbów w swoim latającym spodku, ale trzeba nim bardzo szybko zakręcić, żeby uruchomić jego silnik. Pomożesz go odpalić?

Labirynt Planetarny

Labirynt


Planetarny

Na orbicie ukryto skarb. Czy uda Ci się przerzucić go z jednej strony labiryntu na drugą?

Statek kosmiczny

Statek


kosmiczny

Dołącz płomienie do silników odrzutowych i lataj w przestrzeni kosmicznej, szukając skarbu. Jeśli masz jedną z figurek – umieść ją we wnętrzu statku kosmicznego i odkrywajcie wspólnie kosmos!

Model do złożenia

Model do złożenia

Orbita – Spinner

Orbita – Spinner

Karty planet

Karty planet

Karty i naklejki świecące w ciemności

Karty i naklejki świecące w ciemności

UFO

UFO

Labirynt Planetarny

Labirynt Planetarny

Statek kosmiczny

Statek kosmiczny

NowaMilka Girl image

Wymyślanie zabawy bywa jednak prawdziwym wyzwaniem. Na szczęście z pomocą przychodzą poszukiwacze skarbów – Moo i jej przyjaciele! Już samo kolekcjonowanie figurek daje dużo radości. A potem robi się jeszcze ciekawiej.

Separator stars
figurine

Sprawdź nasze propozycje zabaw figurkami z Milka Secret Box i przygotuj się na słodkie chwile spędzane razem z dzieckiem!

Pomysły na wspólne zabawy cieniami

Poszukiwacz figurek

Teatrzyk cieni

Spektakl cieni

Zgadywankii zabawa w skojarzenia

Poszukiwacz figurek

Co będzie potrzebne?

figurki poszukiwaczy skarbówz Milka Secret Box i latarka

separator

PLAN ZABAWY

1

Kryjówki

Kryjówki
 • Poustawiaj lub pochowaj wszystkie zebrane figurki z Milka Secret Box w różnych miejscach w pokoju.
 • Upewnij się, że na podłodze nie ma przedmiotów, o które można się potknąć podczas zabawy.

2

Muzyka

muzyka
 • Dla zbudowania odpowiedniej atmosfery zadbaj o podkład muzyczny, który będzie towarzyszył poszukiwaniom.

3

Poszukiwania

poszukiwania
 • Zaciemnij pokój i zaproś dziecko do środka.
 • Użyj latarki, aby wskazać, gdzie może się ukrywać Moo wraz z innymi figurkami z Milka Secret Box i pozwól dziecku odnaleźć całą kolekcję.
 • Im więcej zabawek poukrywasz w pokoju, tym więcej frajdy Was czeka!

Teatrzyk cieni

Co będzie potrzebne?

figurki poszukiwaczy skarbów z Milka Secret Box, opakowanie Milka Secret Box, kartonowe pudełko (np. opakowanie po butach), klej, kalka, patyczki (np. chińskie, od lodów, od szaszłyków), nożyczki, karton lub kartka papieru, ołówek, taśma klejąca, latarka

separator

PLAN ZABAWY

Poprzednie kroki
Następne kroki

1

Historia

historia
 • Wspólnie z dzieckiem zastanówcie się, jaką historię przedstawicie.
 • Warto ułożyć ją samodzielnie, ale można się przy tym zainspirować ulubioną bajką.

2

Scena

scena
 • Do przygotowania sceny można wykorzystać np. opakowanie po butach, z którego trzeba wyciąć część dna, pozostawiając niewielkie marginesy po bokach i od góry.
 • Zaklejcie powstałą dziurę przezroczystą kalką od środka pudełka.

3

Scenografia

scenografia
 • Namalujcie na kartonie, a następnie wytnijcie, choinki, drzewa i krzaki.
 • Na dole każdego elementu pozostawcie niewielki pasek, który po wycięciu będzie można zagiąć. To pozwoli Wam ustawić rekwizyt za sceną.
 • Jeśli chcecie, żeby w teatrzyku pojawił się również cień domku, nie musicie go wycinać – wystarczy, że tuż za kalką ustawicie opakowanie Milka Secret Box!

4

Bohaterowie

bohaterowie
 • Narysujcie na kartonie kształty postaci – bohaterów Waszego teatrzyku. Wbrew pozorom nie trzeba być do tego artystą! Dla ułatwienia możecie odrysować kształty figurek z Milka Secret Box. Krówka Moo, Żabka Freddo czy Miś Oz będą wspaniałymi bohaterami Waszego spektaklu.
 • Na koniec wytnijcie wszystkie kształty i za pomocą taśmy klejącej przytwierdźcie do nich patyczki np. od lodów albo szaszłyków.

5

Przedstawienie

Przedstawienie
 • Teatrzyk już prawie gotowy...
 • Teraz tylko zaciemnijcie pokój, skierujcie światło latarki na scenę i możecie rozpocząć przedstawienie!

spektakl cieni

Co będzie potrzebne?

figurki poszukiwaczy skarbów z Milka Secret Box, dwa krzesła, prześcieradło, patyczki (np. chińskie, od lodów, od szaszłyków), nożyczki, karton lub kartka papieru, ołówek, taśma klejąca, latarka

separator

PLAN ZABAWY

1

Bohaterowie i scenografia

Bohaterowie i scenografia
 • Narysujcie głównych bohaterów na kartce lub kartonie, a następnie powycinajcie ich – wystarczą proste kształty. Jeśli brak Wam pomysłów, możecie inspirować się figurkami z Milka Secret Box.
 • Zadbajcie też o dodatkowe elementy takie jak drzewa czy budynki. Popatrzcie, które z przedmiotów znajdujących się wokół Was mogą się przydać.
 • Wszystkim bohaterom przyczepcie patyczki, żeby można ich było trzymać od dołu.

2

Scena

scena
 • Postawcie dwa krzesła obok siebie, skierowane w tę samą stronę – oparciami w stronę widowni.
 • Rozwieście prześcieradła na oparciach krzeseł.

3

Światło i... akcja!

Światło i... akcja!
 • Użyjcie latarki i świecąc na figurki i Waszą scenografię, stwórzcie niesamowity, pełen wyobraźni spektakl cieni!

Zgadywankii zabawa w skojarzenia

Co będzie potrzebne?

figurki poszukiwaczy skarbów z Milka Secret Box, opakowania Milka Secret Box, przedmioty używane na co dzień (np. szczotki do włosów, plastikowe naczynia itp.), niewielki karton, pudełko lub pojemnik na zabawki, latarka

separator

PLAN ZABAWY

1

Przygotowanie

Przygotowanie
 • Przygotuj karton, pudełko lub pojemnik z różnymi rzeczami – przedmiotami używanymi na co dzień, figurkami lub zabawkami.
 • W zaciemnionym pokoju zapal latarkę i ustaw jej światło tak, by padało na ścianę – najlepiej jasną i pozbawioną dekoracji (obrazów czy plakatów).

2

Zgadywanki

zgadywanki
 • Z przygotowanego wcześniej kartonu wyciągaj kolejno różne rzeczy i ustawiaj je na tle ściany w taki sposób, by rzucały wyraźny cień. Mogą to być np. figurki Krówki Moo, Żabki Freddo i innych postaci z Milka Secret Box albo przedmioty używane na co dzień.
 • Najlepiej, żeby dziecko mogło bez trudu odgadnąć, co trzymasz w ręce.

3

Skojarzenia

Skojarzenia
 • Do zabawy w skojarzenia wykorzystaj mniej oczywiste przedmioty, których forma przywodzi na myśl wiele różnych rzeczy. W tej roli sprawdzą się np. talerze, kubki, zeszyty, a nawet opakowania, takie jak pudełko Milka Secret Box.
 • Poproś dziecko, żeby zastanowiło się, co przypominają mu poszczególne cienie i pomóż mu rozwijać wyobraźnię.
Ten serwis internetowy używa Cookies. Kliknij, aby zamknąć komunikat lub przeczytaj stronę polityka cookies.