A little tenderness makes a big difference

Cocoa Life

Od 2018 roku Milka należy do Cocoa Life – autorskiego programu Mondelēz International, którego celem jest zapewnienie stabilnego łańcucha dostaw kakao, przy jednoczesnym zabezpieczeniu lepszej przyszłości farmerów, ich rodzin i społeczności lokalnych.

Kakao to jeden z kluczowych składników naszych czekolad. Dzięki programowi Cocoa Life produkty Milka wytwarzane są „z delikatnością”. To oznacza stawianie czoła złożonym wyzwaniom takim jak zmiany klimatyczne czy brak równouprawnienia kobiet i mężczyzn w sześciu krajach produkujących kakao: Ghanie, Indonezji, Dominikanie, Indiach, Brazylii i Wybrzeżu Kości Słoniowej.

Kakao jest jednym z najważniejszych składników naszych czekolad. Chcemy, aby nasi konsumenci mogli cieszyć się ich smakiem mając pewność, że surowce wykorzystywane do ich produkcji są uprawiane z troską o środowisko. Dlatego wspieramy społeczności farmerów, aby mogły produkować kakao w sposób jak najbardziej zrównoważony. Ściśle współpracujemy z kobietami i mężczyznami, którzy żyją z uprawy tego surowca. Łączymy bezpośrednio kupców i farmerów, aby pomóc im w budowie dobrze prosperujących przedsiębiorstw. W tym celu tworzymy społeczności, które same biorą odpowiedzialność za własny rozwój przy jednoczesnym dbaniu o zasoby naturalne. Przeszkoliliśmy ponad 142,8 tys. plantatorów z zakresu Dobrych Praktyk Rolniczych (DPR) i zasadziliśmy ponad 1,2 mln drzew, chroniąc tym samym uprawy, źródło dodatkowych dochodów plantatorów oraz cenne ziemie, na których rosną kakaowce.

arrow deco
cocoa tree cocoa worker
cocoa worker

Milka dobrze wie, że odrobina delikatności może zdziałać cuda. W ramach programu Cocoa Life zobowiązaliśmy się zainwestować na przestrzeni 10 lat blisko 400 mln dolarów, które przeznaczymy na pomoc 200 tys. plantatorom oraz ponad milionowi osób.

Zdajemy sobie sprawę, że zmiany wymagają czasu. Ale jedno jest pewne – jesteśmy zdeterminowani, żeby wspierać rozwój naszej społeczności farmerów. Do końca 2018 r. Cocoa Life udzieliło wsparcia 142,8 tys. plantatorom z 1476 wspólnot.

arrow deco
cocoa treatment cocoa piece
cocoa mix

Małe gesty delikatności mają duże znaczenie. Poprzez nasze wiejskie stowarzyszenia oszczędnościowe i pożyczkowe, pomagamy członkom społeczności lepiej zarządzać swoimi finansami. Środki pozyskane z funduszy lokalnych wspierają rolników w ich wysiłkach na rzecz zrównoważonej produkcji i zachęcają do postrzegania uprawy kakao jako długoterminowej działalności o najwyższej jakości. Aby zapewnić, że nasi plantatorzy czerpią korzyści ze współpracy z nami, nasz łańcuch dostaw kakao jest kontrolowany przez FLOCERT, globalną jednostkę certyfikującą w zakresie Fairtrade. Natomiast niezależne badania Ipsos mierzą skalę naszego oddziaływania.

Logo Cocoa Life na opakowaniach Milka, gwarantuje że kakao wykorzystane do produkcji czekolady pochodzi ze zrównoważonych źródeł, od rolników korzystających z zalet naszego programu. Wybór produktów posiadających logo Cocoa Life oznacza, że każdy może cieszyć się czekoladą Milka, mając jednocześnie świadomość, że została stworzona z delikatnością, z której słynie.

arrow deco
cocoa pouring cocoa chocolate
cocoa final
Ten serwis internetowy używa Cookies. Kliknij, aby zamknąć komunikat lub przeczytaj stronę polityka cookies.