FAQ

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Poniżej zamieściliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Gdyby jednak poniższe pytania nie odpowiedziały
na postawione pytania, można się z nami skontaktować tutaj.

 

Za granicą widziałem czekoladę Milka, której nie ma w naszym kraju. Dlaczego tak się dzieje?

Firma Mondelēz International stara się dopasować asortyment swoich produktów do gustów i preferencji smakowych przeważających w danym kraju. Z tego względu może się zdarzyć, że produkty, które były zauważone bądź próbowane w innym kraju, nie będą dostępne w Polsce.

Jak najlepiej przechowywać czekoladę?

Aby czekolada zachowała jak najdłuższą przydatność do spożycia i nie straciła nic ze swojego smaku i jakości, należy przy jej przechowywaniu zwrócić uwagę na kilka aspektów:

  1. Czekolada jest wrażliwa na zbyt wysokie temperatury i na zmiany temperatur.
    Najlepiej przechowywać ją w stałej temperaturze od 14 do 18°C.
  2. Czekolada jest wrażliwa na wilgoć i musi być przechowywana w suchym miejscu.
  3. Czekolada (a w szczególności czekolada biała) nie powinna leżeć w pobliżu produktów o intensywnym zapachu, gdyż dość szybko wchłania obce zapachy.

Czekolada w produkcie marki Milka zmieniła kolor na biały. Dlaczego tak się dzieje?

Chodzi tu o zjawisko tzw. „siwizny“, które powstaje, gdy czekolada jest przechowywana w zbyt wysokiej temperaturze
lub przez zbyt długi okres.
W takich przypadkach zawarte w czekoladzie masło kakaowe oraz tłuszcze zawarte w nadzieniu przemieszczają się
na powierzchnię, powtórnie krystalizując się tam w nieregularnej formie przy ponownym ochłodzeniu. Siwizna przybiera postać biało-szarej warstwy i sama w sobie stanowi wizualny sygnał obniżenia jakości. Im dłużej produkt jest narażony na oddziaływanie niekorzystnych warunków, tym bardziej może na tym ucierpieć jego smak i konsystencja.

Jak mogę otrzymać produkty do wypróbowania?

Często spotykamy się z pytaniami odnośnie próbek produktów marki Milka – zarówno nowych, jak również tych znanych już
na rynku. Z zasady nie wysyłamy jednak żadnych próbek. Wielbiciele Milki mogą skosztować jej produktów podczas różnego rodzaju promocji (jak np. degustacje w sklepach). Nie mamy jednak możliwości informowania o czasie i miejscu tego rodzaju akcji promocyjnych.

W jaki sposób mogę otrzymać materiały reklamowe?

Wielu wielbicieli marki Milka nie tylko przepada za czekoladą Milka, ale także chętnie kolekcjonuje długopisy czy inne materiały reklamowe i często zwraca się do nas z prośbą o przesłanie takich artykułów. Każdego dnia otrzymujemy na ten temat wiele zapytań, jednakże nie możemy, niestety, spełnić wszystkich życzeń naszych konsumentów.
Artykuły, których dotyczą prośby, są najczęściej produkowane wyłącznie na potrzeby określonych przedsięwzięć reklamowych i nie prowadzimy ich dystrybucji i sprzedaży w żadnej formie poza oficjalnymi zasadami ww. aktywności reklamowych i promocji.

Jak mogę uzyskać informacje potrzebne do pracy dyplomowej, semestralnej, albo do wypracowania szkolnego?

Cieszymy się, że zajmujecie się nasza firmą i marką Milka. Jednak ze względu na dużą liczbę otrzymywanych każdego dnia zapytań nie możemy, niestety, udzielać indywidualnych odpowiedzi. Dlatego zachęcamy do prowadzenia własnych poszukiwań wśród dostępnych danych. Więcej informacji o marce Milka do znalezienia na naszych stronach internetowych: www.milka.com.pl
Ogólne informacje o firmie Mondelēz International znajdą się na naszych stronach internetowych: eu.mondelezinternational.com lub www.mondelezinternational.com [w języku angielskim].

Czy mogę zamówić czekoladę bezpośrednio w Waszej firmie?

Niestety, nie ma możliwości bezpośredniego zamawiania czekolady w naszej firmie. Jest ona sprzedawana wyłącznie w sklepach.

Czy można odwiedzić fabrykę należącą do Państwa firmy?

Ze względu na surowe przepisy dotyczące bezpieczeństwa i higieny nie możemy, niestety, zaoferować żadnych wycieczek
po zakładach produkcyjnych.

Ten serwis internetowy używa Cookies. Kliknij, aby zamknąć komunikat lub przeczytaj stronę polityka cookies.